Aktualności

Napisz do nas

REJESTRACJA – 19 Śląskie Seminarium Fizyki Medycznej PTFM

Zapraszamy na
19 Śląskie Seminarium Fizyki Medycznej,
które odbędzie się w dniach
19-21.05.2023 w Wiśle,
Vislow Resort

 

 

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na XIX Śląskie Seminarium Fizyki Medycznej, organizowane przez Polskie Towarzystwo Fizyki Medycznej. Tegoroczne seminarium odbędzie się w pięknej scenerii górskiej Wiśle w dniach 19-21 maja 2023 roku. Tematyka seminarium dotyczy zastosowania promieniowania w medycynie, w szczególności w radioterapii, diagnostyce obrazowej oraz radiologii zabiegowej.

W trakcie seminarium zaprezentowane zostaną trzy główne tematy sesji. Pierwszy z nich poświęcony będzie diagnostyce obrazowej, w ramach którego omówione zostaną procedury wysokodawkowe w radiologii zabiegowej, badania porównawcze parametrów fizycznych urządzeń radiologicznych oraz testy fizycznych parametrów urządzeń radiologicznych.

Drugą sesję poświęcimy kardioonkologii, czyli zastosowaniu radiochirurgii stereotaktycznej w ablacji serca. Omówienie tego tematu zostanie przedstawione z punktu widzenia trzech specjalistów: fizyka medycznego, lekarza oraz elektroradiologa.

Ostatnią sesję poświęcimy radioterapii, podczas której omówione zostaną technologie związane z Cyber Knife, SGRT oraz fuzją deformacyjną obrazów oraz dozymetryczną weryfikacją planów leczenia radioterapeutycznego.

W ramach sesji zaprezentowane zostaną również nowoczesne rozwiązania firm dostarczających urządzenia i produkty z branży.

Celem konferencji jest integracja środowiska fizyków medycznych, prezentacja nowych technik, aparatury oraz nowatorskich rozwiązań. W trakcie seminarium będą miały Państwo okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi oraz technicznymi w dziedzinie fizyki medycznej.

Podczas tego wydarzenia odbędzie się jednocześnie międzynarodowe spotkanie XXV Meeting of the Polish Society of Thermovision Diagnostics in Medicine combined with Polish Association of Medical Physics, organizowane wspólnie przez PTFM i European Association of Thermology przy wsparciu Instytutu Inżynierii Biomedycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Na seminarium zostanie podkreślona rola i znaczenie fizyka medycznego w Polsce i Europie, a także zostaną omówione aktualne przepisy prawa i wytyczne rozporządzeń związanych z tą dziedziną medycyny.

Organizatorzy

Program

kliknij aby pobrać -> pobierz tutaj PROGRAM

Zgłoszenia

REJESTRACJA OTWARTA

Ważne informacje, daty i opłaty znajdują się w formularzu rejestracyjnym -> pobierz tutaj ZGŁOSZENIE

W celu rejestracji na to wydarzenie proszę o przesłanie wiadomości e-mail na adres ptfm.slask@gmail.com wraz z uzupełnionym zgłoszeniem. Ilość miejsc ograniczona.

Opłaty należy dokonać po otrzymaniu wiadomości potwierdzającej przyjęcie zgłoszenia i zarejestrowanie na Seminarium. Opłaty będą dokonywane sklep na stronie www.ptfm.org, dostępnej dla zalogowanych użytkowników członków PTFM. 

Przypominamy, że członkiem PTFM (uprawnionym do uczestnictwa w seminarium) jest osoba, która ma uregulowane składki członkowskie, łącznie z bieżącym rokiem.

Opłaty

Opłata dla uczestników zawiera następujące elementy:
Fee, kolacja w dniu 19.05.2023, kolacja w dniu 20.05.2023.
Kolacje towarzyszące konferencji są elementem dodatkowo płatnym, wyszczególnionym w opłacie i nie są współfinansowane ze środków pochodzących od firm członkowskich Izby POLMED lub MedTech Polska.

 

Anulowanie zgłoszenia i zwrot dokonanej opłaty rejestracyjnej możliwy po uprzednim zgłoszeniu mailowym przed 25.04.2023, po tym terminie nie będzie możliwości zwrotu wpłaty.
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zostań subskrybentem bezpłatnego newslettera.