Aktualności

Napisz do nas

IV edycja Akademii Dyplomacji na Uniwersytecie Śląskim

Zapraszamy do IV edycji Akademii Dyplomacji prowadzonej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach pod patronatem Ambasady Francji w Polsce.

Oferta edukacyjna skierowana jest do osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy w dziedzinie etykiety dyplomatycznej, kompetencji miękkich międzynarodowych stosunków politycznych i gospodarczych oraz polityki zagranicznej.
Warunkiem przystąpienia do procesu rekrutacji jest ukończenie trzeciego roku studiów. Program obejmuje następujące bloki tematyczne: warsztaty międzynarodowe, protokół dyplomatyczny i etykieta menedżera, warsztaty „Sztuka komunikowania” oraz kulturowe obrazy świata.Zajęcia odbywać się będą w języku polskim, a dla zainteresowanych osób również w języku angielskim lub francuskim.Spotkania prowadzone są przez ekspertów i wybitnych specjalistów z zakresu dyplomacji, savoir vivre’u, etykiety biznesu i komunikacji.
Do projektu przystąpiło aż 46 ekspertów, wybitnych specjalistów i autorytetów w swoich dziedzinach, m.in.:

  • dr Jan Olbrycht – poseł do Parlamentu Europejskiego;
  • Marek Korowajczyk – dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych;
  • Artur Kucharski – Starszy Sekretarz Komisji Spraw Zagranicznych, Kancelaria Sejmu, członek Komisji Spraw Zagranicznych;
  • Anna Krasuska – Konsul Honorowa Francji w województwie śląskim, z siedzibą w Katowicach;
  • Marek Plura – poseł do Parlamentu Europejskiego;
  • dr Ilona Kanclerz – jedna z najbardziej wpływowych kobiet regionu śląskiego, w 2005 roku uhonorowana statuetką dla Kobiety Sukcesu, artystka intermedialna i projektantka mody.

Spotkania trwają dwa semestry.
Zapisy przyjmowane są do 30 września a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia rozpoczynają się 21 października 2017 r. na Uniwersytecie Śląskim.

MATERIAŁY:

Akademia Dyplomacji       ZAPROSZENIE

Szczegółowe informacje o Akademii znajdują się w naszej ulotce w załączniku oraz na stronie: www.akademiadyplomacji.us.edu.pl

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zostań subskrybentem bezpłatnego newslettera.