Napisz do nas

Kim jesteśmy

Polskie Towarzystwo Fizyki Medycznej Oddział Śląski zrzesza Członków reprezentujących różne grupy zawodowe wykorzystujące w swojej pracy elementy szeroko pojętej dziedziny nauki jaką jest fizyka medyczna.

Obecnie Oddział Śląski jest jednym z najliczniejszych oddziałów PTFM w Polsce i już 131 członków.

Wśród Członków PTFM o. Śląskiego są pracownicy

Zobacz skład Zarządu Oddziału Śląskiego.

Systematycznie organizowane Ślaskie Seminaria Fizyki Medycznej połączone z zebraniami Oddziału pozwalają na głęboką dyskusję na tematy związane z problemami zarówno naukowymi jak również prawnymi dotyczącymi fizyki medycznej oraz samych fizyków medycznych. W dobie ciągłej ewolucji przepisów określających prawa i obowiązki fizyków medycznych jak również ich możliwości rozwoju kariery zawodowej zadaniem Towarzystwa jest scharakteryzowanie sylwetki Fizyków Medycznych jako dynamicznie rozwijającej się grupy zawodowej w służbie zdrowia.

Na nasze cykliczne spotkania jako prelegenci, bardzo często zapraszani są specjaliści z całej Polski przedstawiający „nowinki ze świata fizyki medycznej”.

Korzystając z rosnącego zainteresowania fizyką medyczną oraz członkostwem w Towarzystwie postanowiono organizować cykliczne

Śląskie Seminaria Fizyki Medycznej, które urosły do rangi konferencji krajowej

Dają okazję nie tylko do prezentacji ośrodków, poznania działalności członków Oddziału ale przede wszystkim mocnej i trwałej integracji naszego środowiska.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zostań subskrybentem bezpłatnego newslettera.