Aktualności

Napisz do nas

20 Śląskie Seminarium Fizyki Medycznej

Zapraszamy na
20 Śląskie Seminarium Fizyki Medycznej,
które odbędzie się w dniach
26-28.04.2024 w Wiśle,
Vislow Resort

 

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na XX Śląskie Seminarium Fizyki Medycznej, organizowane przez Polskie Towarzystwo Fizyki Medycznej. Tegoroczne seminarium odbędzie się w Wiśle w dniach 26-28 kwietnia 2024 roku. Tematyka seminarium dotyczy zastosowania promieniowania w medycynie, w szczególności w radioterapii, diagnostyce obrazowej oraz medycynie nuklearnej, inżynierii biomedycznej i termowizji w podczerwieni.

W ramach sesji zaprezentowane zostaną również nowoczesne rozwiązania firm dostarczających urządzenia i produkty z branży.

Celem konferencji jest integracja środowiska fizyków medycznych, prezentacja nowych technik, aparatury oraz nowatorskich rozwiązań. W trakcie seminarium będą miały Państwo okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi oraz technicznymi w dziedzinie fizyki medycznej.

Na seminarium zostanie podkreślona rola i znaczenie fizyka medycznego w Polsce i Europie, a także zostaną omówione aktualne przepisy prawa i wytyczne rozporządzeń związanych z tą dziedziną mającą zastosowanie w ochronie zdrowia.

Komitet Organizacyjny:

Komitet Naukowy:

Program

Prezentujemy wykaz zaplanowanych sesji:

 1. WARSZATY SEKCJI DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ POLSKIEGO TAOWRZYSTWA FIZYKI MEDYCZNEJ – dr Joanna Kidoń-Szołtysek
  Dotyczyć będą szeroko pojętego szacowania dawek dla pacjentów w procedurach radiodiagnostycznych oraz radiologii zabiegowej, a w szczególności:

  • Szacowanie dawek dla pacjentów
  • Szacowanie dawek dla płodu
  • Szacowanie ryzyka związanego z ekspozycją medyczną
  • Analiza ekspozycji niezamierzonych
 2. INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA prof. Andrzej Swinarew
 3. MEDYCZNE APLIKACJE TERMOGRAFII W PODCZERWIENI – dr inż. Teresa Kasprzyk-Kucewicz
 4. RADIOTERAPIA – mgr Aleksandra Klimas
 5. MEDYCYNA NUKLEARNA – dr Aneta Kluczewska-Gałka

(Edit: 12.04.2024) Szczegółowy program
POBIERZ PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

Zgłoszenia

(edit: 06.03.2024)  REJESTRACJA ZAMKNIĘTA

Dziękujemy za zainteresowanie, mamy komplet zgłoszeń!

Opłaty należy dokonać dopiero po otrzymaniu wiadomości potwierdzającej przyjęcie zgłoszenia i zarejestrowanie na Seminarium. Opłaty należy dokonać przez sklep na stronie www.ptfm.org, (opłaty w sklepie wkrótce będą dostępne).

Przypominamy, że członkiem PTFM (uprawnionym do uczestnictwa w seminarium) jest osoba, która ma uregulowane składki członkowskie, łącznie z bieżącym rokiem.

Opłaty

 • 1 opcja: udział w 20 SSFM bez warsztatów DO – 600zł
  (od piątku godz. 12, zaczynamy sesją inżynierii biomedycznej, wszystkie sesje sobotnie, spotkanie oddziału Śląskiego niedziela) opłata zawiera 2x nocleg w pokoju 2 os, 2x kolacja, w trakcie konferencji (piątek i sobota) przerwy kawowe piątek i sobota, lunch w sobotę
 • 2 opcja: udział w 20 SSFM oraz warsztatach DO – 650zł  UWAGA limit miejsc na warsztaty!
  (od piątku godz. 9, zaczynamy warsztatami DO, popołudniowa sesja 20SSFM, wszystkie sesje sobotnie, spotkanie oddziału Śląskiego niedziela) opłata zawiera 2x nocleg w pokoju 2 os, 2x kolacja w trakcie konferencji (piątek i sobota) przerwy kawowe piątek i sobota, lunch piątek i sobota
 • 3 opcja: udział wyłącznie w warsztatach DO – 180zł  UWAGA limit miejsc na warsztaty!
  (piątek od godz. 9, warsztaty DO, opłata zawiera przerwy kawowe, lunch i kolacja w piątek)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 260zł
osoby nie będące członkami PTFM:
 • udział w 20 SSFM bez warsztatów DO – 1300zł
  (od piątku godz. 12, zaczynamy sesją inżynierii biomedycznej, wszystkie sesje sobotnie) opłata zawiera 2x nocleg w pokoju 2 os, 2x kolacja. w trakcie konferencji (piątek i sobota) przerwy kawowe piątek i sobota, lunch w sobotę
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 260zł

Kolacje towarzyszące konferencji wyszczególnione w opłacie nie są współfinansowane ze środków pochodzących od firm członkowskich Izby POLMED lub MedTech Polska.

Anulowanie zgłoszenia i zwrot dokonanej opłaty rejestracyjnej możliwy po uprzednim zgłoszeniu mailowym przed 10.04.2024, po tym terminie nie będzie możliwości zwrotu wpłaty.

 

Podstawowym celem cyklicznie organizowanych Konferencji – Śląskich Seminariów Fizyki Medycznej jest integracja środowiska fizyków medycznych, prezentacja nowych technik diagnostycznych i terapeutycznych, aparatury i nowatorskich rozwiązań jak i dyskusja na temat problemów pojawiających się w praktyce zawodowej fizyka medycznego.

Podstawowa idea naszych spotkań jest niezmienna. Niemniej tematyka konferencji jest modyfikowana każdego roku w taki sposób aby korespondowała z najbardziej aktualnymi problemami i kierunkami rozwoju w kraju i na świecie.

CZEKAMY NA WAS!

Zarząd Oddziału Śląskiego PTFM

 

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zostań subskrybentem bezpłatnego newslettera.